תכשיטי ספירים

טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, תכשיטי זהב, תכשיטי אבני חן, ישר מהיבואן לצרכן.

שפה:

חייגו עכשיו:

טל': 1700-700-407
סלולארי: 050-9513143

ברוכים הבאים לתכשיטי ספירים

יהלומים ותפקידם השונים

יהלומים תמיד מעלים אסוציאציות של יופי, עושר, יוקרה, טבעות אירוסין ותכשיטים. במשך מאות שנים אנו יכולים לראות שימוש ביהלומים כסמל סטטוס חברתי, עשירים ובני אצולה שונים נהגו להתקשט ביהלומים, לסחור ביהלומים, להעניק ולקבל מתנות בשיבוץ יהלומים.

ליהלום יש תכונות רבות כגון: קשיחות, עמידה בלחצים חזקים, חוסן מפני פיתוח חלודה, עמידה מול חום ויכולות בידוד. כל אלה ועוד גרמו לרצון ליצור מוצר דומה בעל תכונות דומות ללא צורך בכרייה במכרות או בסחר, החיפוש אחר חומר התואם את תכונות היהלום הביא לפיתוחם של יהלומים מלאכותיים.

יהלומים אמתיים נוצרים בדרך טבעית מפחמן, שמצוי בפחם, ההיווצרות של היהלום היא תחת לחץ אדיר בטמפרטורה של מעל 2000 מעלות, מדובר על אבנים נדירים מאוד, הנמצאים רק במכרות מסוימים ברחבי העולם כגון: סיביר, מערב קנדה, דרום אפריקה וברזיל. יהלומים אלו משמשים לתכשיטים יקרים כגון: טבעת אירוסין, צמיד טניס ושאר תכשיטי יהלומים.

הייצור של יהלומים מלאכותיים מושתת על הפעלת לחץ מאסיבי ליסודות שונים המבוססים על פחמן, תחת טמפרטורות גבוהות במיוחד. עם השנים פיתחו טכנולוגיה מתקדמת בשם CVD. טכנולוגיה זו מבצעת על ידי פעולה של פירוק גז (מתאן), והטמעה של אטומי פחמן לתוך משטחי גראפית בטמפרטורה גבוהה של 600 מעלות.

במשטח הגראפית גדלים יהלומים בגדלים הניתנים לבקרה על ידי אנשי מקצוע במעבדות שנועדו לייצור יהלומים אלו. יהלומים אלו הם דקיקים ומשמשים לתחום האלקטרוניקה כחומר בידוד בין השכבות השונות של המעגלים.

יהלומים מלאכותיים מיוצרים בקצב של מילימטר בשעה, אך יהלומים אלו אינם יכולים לשמש לשיבוץ טבעות אירוסין או תכשיטי יהלומים, עקב רמת פגמים מרובה. אך כן ניתן להשתמש בהם בתחום האופנה או האלקטרוניקה.

בשנים האחרונות ניתן לראות התפתחות בנושא ייצור יהלומים מלאכותיים ויחד עם הטכנולוגיה המתקדמת כך ניתן לייצר יהלומים אלו ברמת ניקיון יותר גבוהה, ואותם כן ניתן לשלב בתכשיטים זולים, אך גם יהלומים אלו מהווים פריצת דך לתחום מיקוד קרני אור המוכרת בשם קרני לייזר.

יהלומים מלאכותיים הם נכס לכל תחומי התעשייה, החל מתעשייה יצרנית של מזרונים מפעלי ייצור שונים, אך גם תורמים להתפתחות של טכנולוגיות שונות ומרובות בתחום המדעים.

יחד עם זאת לא ניתן להשוות בין יהלומים מלאכותיים לבין יהלומים אמתיים שעומדים בראש הסולם מבחינת ביקוש בעיקר לתעשיית התכשיטים הענפה. .חזרה

טיפים שלנו כדי שלא תוכל לטעות!

טבעות אירוסין יוקרתיות

טבעות אירוסין יוקרתיות הן טבעות בעלות מראה עשיר ומפואר ומשמשות כמתנת אירוסין מושלמת לכל אישה. 

המשך לקורא
3 היהלומים המפורסמים בעולם

כל יהלום הוא מיוחד במינו. יהלומים הם אבני חן יקרות ונדירות ואין יהלום דומה ליהלום אחר, בתכונותיו וצורתו. 

המשך לקורא
טבעת אירוסין בעלת אבן חן יקרה

טבעות אירוסין בשילוב אבני חן יקרות סחפו אחריהן את נשות העולם.

המשך לקורא