תכשיטי ספירים

טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, תכשיטי זהב, תכשיטי אבני חן, ישר מהיבואן לצרכן.

שפה:

חייגו עכשיו:

טל': 1700-700-407
סלולארי: 050-9513143

ברוכים הבאים לתכשיטי ספירים

מושגים מתחום טבעות אירוסין ויהלומים

רובם הגדול של גברים ונשים אינם בעלי ידע בתחום של יהלומים וטבעות אירוסין, מושגים שונים כגון: קראט, שיבוץ וחיתוך עולים בזמן החיפוש אחר טבעת אירוסין.

החיפוש אחר פירוש המשמעות של המושגים השונים מניב גם לא מעט שאלות אודות יהלומים וטבעות אירוסין.

במאמר הזה ננסה לענות על שאלות נפוצות בתחום של טבעות אירוסין.

המושג קראט- קראט מייצג את מידת המשקל של היהלום. אחד קראט שווה ערך למשקל של 0.2 גרם. משקל הקראט של טבעת אירוסין מונה הן את הקראט של היהלום המרכזי והן את הקראט של היהלומים הצדדים (במידה וקיימים), משקל הקראט הכולל של כל היהלומים המשובצים בטבעת הוא הקראט שננקב בפני הלקוח. במידה ותרצו לדעת כמה קראט מוסיפים היהלומים הצדדים למחיר הטבעת הכולל יש לבדוק משקלו של היהלום המרכזי.

עיצוב בסגנון סוליטר- מושג שחוזר על עצמו בתחום העיצוב של טבעות אירוסין, סוליטר הינו סגנון עיצוב מסוים, מדובר על עיצוב של טבעת נקיה ועליה יהלום אחד מרכזי בודד, מכאן בביטוי "סולו"-בודד. טבעת האירוסין הראשונה שעוצבה בצורת שיבוץ זו הייתה ב1477 לנסיכה מריה מחבל בורגנדי שבצרפת.

נזק ליהלום- הרבה פעמים עולה השאלה האם יכול להיגרם נזק כלשהו ליהלום? והתשובה היא כן, למרות היותו האבן הכי חזקה וקשה בתבל כן ניתן לשרוט יהלום בעזרת יהלום אחר, כמו כן אם מדובר ביהלום לא איכותי הוא יכול להינזק על ידי נפילה, או מכה חזקה.

שמירת יהלומים לאורך זמן- תכשיטי יהלומים שאינם נמצאים בשימוש יומיומי, יש לשמור במקום אחסון סגור למניעת הצטברות של אבק, אך תכשיטי יהלומים שעונדים באופן יומיומי כגון טבעת אירוסין יש לשמור על ניקיונם. ניתן לבצע את פעולת הניקיון באופן מקצועי בחנות המתמחה ביהלומים או בשיטה ביתית.

שיטה ביתית לניקוי יהלומים- השרייה במים חמים למשך כמה דקות עם סבון כלים נטול שומן. לאחר השרייה יש לנקות את החיבורים שבין הטבעת להיום (לדוגמא השיניים של הטבעת בה משובץ היהלום) בעזרת מברשת קטנה, זו יכולה להיות מברשת לריסים, גבות או מברשת שיניים של ילדים, הניקוי יעשה בצורה עדינה ולאחריו שוב השרייה במים חמים וללא סבון לעוד מספר דקות, לאחר מכן מוצאים את הטבעת מנגבים אותה במטלית נקיה שאינה משילה סיבים.

ההבדל בין יהלום אמיתי למזויף- עין בלתי מקצועית וללא בדיקה מעמיקה לא יכולה לקבוע האם מדובר ביהלום אמיתי או בזיוף, לכן מומלץ לרכוש יהלומים רק במתחם הבורסה על ידי אנשי מקצוע מתחום היהלומים המעניקים במעמד הקנייה תעודה גמולוגית, שמאמתת את נתוני היהלום שנרכש.

לעוד מידע על יהלומים, ולמחירי יהלומים, ניתן להכנס לאתר של חבר בורסת היהלומים.חזרה

טיפים שלנו כדי שלא תוכל לטעות!

טבעות אירוסין יוקרתיות

טבעות אירוסין יוקרתיות הן טבעות בעלות מראה עשיר ומפואר ומשמשות כמתנת אירוסין מושלמת לכל אישה. 

המשך לקורא
3 היהלומים המפורסמים בעולם

כל יהלום הוא מיוחד במינו. יהלומים הם אבני חן יקרות ונדירות ואין יהלום דומה ליהלום אחר, בתכונותיו וצורתו. 

המשך לקורא
טבעת אירוסין בעלת אבן חן יקרה

טבעות אירוסין בשילוב אבני חן יקרות סחפו אחריהן את נשות העולם.

המשך לקורא