תכשיטי ספירים

טבעות אירוסין, טבעות יהלומים, תכשיטי זהב, תכשיטי אבני חן, ישר מהיבואן לצרכן.

שפה:

חייגו עכשיו:

טל': 1700-700-407
סלולארי: 050-9513143

ברוכים הבאים לתכשיטי ספירים

4c ? פרמטרים לבדיקת יהלום

מהו למעשה יהלום? יהלום הינו מינרל הנחשב החזק ביותר בטבע והינו מורכב מפחמן. היהלום המושלם ביותר בטבע הוא יהלום חסר כל צבע (יהלומים מהסוג הנ"ל נחשבים למאוד נדירים). עם זאת, ניתן למצוא יהלומים נוספים יפהפיים שבעקבות פגמים במבנים שלהם או לחילופין זיהומים שנגרמו להם (בעיקר על ידי חנקן) יוצרים צבעים שונים, כמו לדוגמא: צהוב, אדום, חום, סגול, שחור, וורוד וכן הלאה.
 
פירוט הקריטריונים:
 
ניקיון – על מנת לרכוש טבעת אירוסין עם יהלום איכותי חשוב מאוד לדאוג לניקיונו, כאשר הכוונה היא לצלילות שלו לצד הפגמים החיצוניים והפנימיים שבו. רמת הניקיון נעה בין FL  (זו הרמה הגבוה ביותר והיא ללא כל פגמים) ועד לרמה I3 שנחשבת לרמת הצלילות הנמוכה ביותר שיש. חשוב להבין שמרבית היהלומים מכילים התגבשות פנימית שאיננה נראית לעין ולכן קשה לדעת האם הניקיון של היהלום ברמה גבוהה או נמוכה ולכן רק על ידי מכשור מיוחד ניתן לבצע בדיקה זאת.
 
כשמחפשים אחר טבעות אירוסין, כמו למשל: טבעות אירוסין מעוצבות עם יהלום חשוב לבדוק את צבעו, כלומר, ככול שהיהלום הינו צלול יותר (שקוף) כך רמתו נחשבת כגבוה יותר. דרגות הצבע היא מאותיות D  ועד האות Z. האות D  מסמלת את הצבע האיכותי ביותר עבור היהלום.
 
ליטוש וחיתוך – ליטוש יהלום מתייחס לדרך שבו היהלום מלוטש. הליטוש נעשה על מנת להצליח לחשוף את הפאות של היהלום. מעבר לכך, לפעולה זו יש מטרה נוספת וחשובה לא פחות והיא: לחשוף את יופיו והברק של היהלום. חשוב להבין שבמידה ובעל מקצוע שאיננו מספיק מנוסה מבצע את פעולת הליטוש, הדבר יכול לפגוע באופן מוחלט במראה ויופיו של היהלום, בשל כך חשוב ללכת אל בעלי מקצוע ברמה גבוהה כאשר מחפשים אחר יהלום עבור טבעת אירוסין.
 
יהלומים (ואין זה משנה אם הם משובצים בצמידים, בעגילים או לחילופין בטבעות מסוג טבעות אירוסין טוויסט) נמדדים על פי משקל מאזניים. קראט נמדד באופן הבא: קראט אחד שווה למעשה 0.2 גרם, את הקראט מחלקים לנקודות. לדוגמא: מאה נקודות יהיו שוות קראט אחד וכן הלאה.
קרא עוד על אינטרקליק.
 


חזרה

טיפים שלנו כדי שלא תוכל לטעות!

טבעות אירוסין יוקרתיות

טבעות אירוסין יוקרתיות הן טבעות בעלות מראה עשיר ומפואר ומשמשות כמתנת אירוסין מושלמת לכל אישה. 

המשך לקורא
3 היהלומים המפורסמים בעולם

כל יהלום הוא מיוחד במינו. יהלומים הם אבני חן יקרות ונדירות ואין יהלום דומה ליהלום אחר, בתכונותיו וצורתו. 

המשך לקורא
טבעת אירוסין בעלת אבן חן יקרה

טבעות אירוסין בשילוב אבני חן יקרות סחפו אחריהן את נשות העולם.

המשך לקורא